След взрива на складовете в Гара Елин Пелин пред bTV

...
 След взрива на складовете в Гара Елин Пелин пред bTV
Коментари Харесай

Пожарникарите, влезли в горящите складове до Елин Пелин, с разказ за случилото се

 

След гърмежа на складовете в Гара Елин Пелин пред bTV приказват пожарникарите, отзовали се първи на място.

„ След сигнала тръгнахме в границите на минута. С идването към този момент имаше гърмежи и задимяване. Не се виждаше самата складова база. Излезе защитата на обекта “, изясни Георги Георгиев, шеф дежурна промяна в Елин Пелин.

„ Съпругата му е ученическата обич. От 30 години са дружно. Синът му има доста положително математическо мислене “, сподели Диляна Дойчинова

Охранителят е посочил на екипа къде са потърпевшите доцент Шишков и щерка му.

 Пожар и гърмеж в завода за целулоза край Свищов България 4 мин. Пожар и гърмеж в завода за целулоза край Свищов  Митко Павлов интервюира себе си посредством изкуствения разсъдък (ВИДЕО) Съдържание от партньори 3 мин. Митко Павлов интервюира себе си посредством изкуствения разсъдък (ВИДЕО)  „ За мен имаше безучастие “: Свидетелски роман за първите минути от гърмежите край Елин Пелин Тази сутрин 7 мин. „ За мен имаше безучастие “: Свидетелски роман за първите минути от гърмежите край Елин Пелин  Приложение на НАСА: Вижте по какъв начин се трансформират световните температури през целия ни живот Светът 2 мин. Приложение на НАСА: Вижте по какъв начин се трансформират световните температури през целия ни живот  Сигнали за рак на дебелото черво: Вижте защо би трябвало да внимавате България 4 мин. Сигнали за рак на дебелото черво: Вижте защо би трябвало да внимавате  Жълт код за високи температури в съвсем цялата страна България 3 мин. Жълт код за високи температури в съвсем цялата страна  Тази седмица ни чака мощна геомагнитна стихия България 2 мин. Тази седмица ни чака мощна геомагнитна стихия  Пожар и гърмеж в завода за целулоза край Свищов България 4 мин. Пожар и гърмеж в завода за целулоза край Свищов  Митко Павлов интервюира себе си посредством изкуствения разсъдък (ВИДЕО) Съдържание от партньори 3 мин. Митко Павлов интервюира себе си посредством изкуствения разсъдък (ВИДЕО)  „ За мен имаше безучастие “: Свидетелски роман за първите минути от гърмежите край Елин Пелин Тази сутрин 7 мин. „ За мен имаше безучастие “: Свидетелски роман за първите минути от гърмежите край Елин Пелин  Приложение на НАСА: Вижте по какъв начин се трансформират световните температури през целия ни живот Светът 2 мин. Приложение на НАСА: Вижте по какъв начин се трансформират световните температури през целия ни живот  Сигнали за рак на дебелото черво: Вижте защо би трябвало да внимавате България 4 мин. Сигнали за рак на дебелото черво: Вижте защо би трябвало да внимавате  Жълт код за високи температури в съвсем цялата страна България 3 мин. Жълт код за високи температури в съвсем цялата страна  Тази седмица ни чака мощна геомагнитна стихия България 2 мин. Тази седмица ни чака мощна геомагнитна стихия

„ Те бяха до един фургон. Имахме опция да помогнем на тях. Нямаше време за диалози. Веднага се насочихме в тази посока с пожарния автомобил. Слязохме с носилката. Автомобилът се изтегли, защото имаше заплаха да се възпламени. Започна да гори тревата “, добави Георгиев.

Снимка: bTV

„ Доц. Шишков беше прав. Единствено сподели да закараме момичето. Докато бяхме там с носилката стана един от мощните гърмежи. Сложихме потърпевшата жена на носилката. Доц. Шишков не се отделяше от нея, само че не искаше да тръгне с нас. Колегата го убеди. Хвана се за носилката. Въпреки изгарянията ходя към 100 метра. Успяхме да ги отдалечим “, добави той.

Снимка: bTV

Тогава с джип е дошъл Кирил Тодоров, който е притежател на парцел наоколо.

„ Казахме му да качи доцент Шишков в джипа и да го откара на безвредно разстояние “, сподели още началникът на дежурната промяна.

Пожарникарите допълват, че Тодоров не е трябвало да бъде в зоната, защото е имало заплаха и за него. Огнеборците са траяли да носят потърпевшото момиче с носилката.

Кирил Тодоров има парцел в Гара Елин Пелин

Припомняме, че по-рано през днешния ден пред bTV Кирил Тодоров описа по какъв начин е минал през полето с колата си, с цел да стигне до опожарените хранилища до Гара Елин Пелин. Според неговата версия екипите на пожарната не са били на мястото на случая, а на основния път, и „ Гара Елин Пелин е избавена единствено поради вятъра “.

Още едно ангелче стана звездичка и блестна на небето, написа Тодор Попов във Facebook

„ Връщам се към моята къща по-късно, с цел да провеждам нещо, откакто няма никаква организация – няма военни, няма пожарна, никой няма там. Аз незабавно звъннах на другари да дойдат с пожарогасители, с лопати, в случай че стигне огъня до нас и можем да го спрем – да го спрем, в случай че не – изгаряме. Казах на пожарните, че аз съм минал с кола оттова – несъмнено е рисково, само че може да се мине, а може и да се заобиколи и да стигнат докъдето те преценяват. Могат да спрат пожара – ясно, че не могат да влязат с кола вътре, само че могат да спрат пожара да не стига до къщите. А и хеликоптерът не знам къде беше “, сподели още той.

Продължи да четеш  
Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР